16.04.2018 Corle ehitab Elektrilevi klientidele Tallinnas Veskimetsas kiire interneti võrgu

Corle ehitab Elektrilevi klientidele Tallinnas Veskimetsas kiire interneti võrgu

Märtsis sõlmis Corle lepingu Eesti suurima elektri jaotusvõrgu ettevõttega Elektrilevi OÜ ehitamaks välja kiire interneti võrku Tallinnas Veskimetsa elurajoonis ligikaudu  500 majapidamisele. Corle ehitab olemasoleva elektri jaotusvõrgu õhuliinimastidele optilise andmeside kaabli, mis loob ülikiire interneti ühenduse valmiduse.

Optiline fiibervõrk (nn „valguskaabel“) võimaldab suurendada andmeside mahtu oluliselt ning tagades sellega ka kiirema interneti ühenduse. Kiire internet võimaldab kasutada oluliselt rohkem interneti teenuseid ning annab tarbijatele ka palju rohkem mugavust. Näiteks saavad inimesed kasutada mitmeid võrgu seadmeid korraga, mis vajavad kõrgekvaliteetset ühendust – pilvetehnoloogia rakendused, andmeside teenused ja meelelahutus (televisioon, filmid, muusika, jms).

„Meil on hea meel, et Elektrilevi on valinud Corle oma koostööpartneriks suuremahulise võrgu välja ehitamisel Tallinnas. Oleme kindlad, et suudame tagada kiire ning kvaliteetse ehituse ja seame esikohale kliendi huvid. Loodame koostöövalmidust ka Elektrilevi klientidelt, kelleni kiire internet peagi jõuab„ sõnas Priit Uuemaa, Corle juhatuse liige.

Veskimetsa piloot projekti käigus rajatava Elektrilevi kiire interneti võrguga liitumise ühekordseks hinnaks kliendile on 240 eurot. Avatud võrgus hakkavad liitunud tarbijatele teenust pakkuma sideoperaatorid vastavalt enda hinnakirjale. „Corlel on pikajaline kogemus fiiberoptilise võrgu väljaehitamisel ning meil on hea meel, et saame esimese kiire interneti võrgu rajamise pilootprojekti ehitamiseks nii head partnerit kasutada. Loodame koos Corlega kiire interneti võrgu Veskimetsas valmis saada veel aasta esimeses pooles.“, sõnas Elektrilevi juhatuse liige Taavo Randna.

Elektrilevi on suurim jaotusvõrguettevõte Eestis ning haldab ligikaudu 60 000 kilomeetrit elektriliine ja 24 000 alajaama. Lisaks sellele pakub Elektrilevi ka mitmeid vabaturuteenuseid, millest suurim on hetkel Tallinna ja Tartu tänavavalgustuse haldamine, kus just tänu taristu ühiskasutusele on suudetud tõsta tänavavalgustuse kvaliteeti, rikete parandamise operatiivsust ja on oluliselt vähendatud halduskulusid.

 

Corle OÜ (www.corle.ee) on rahvusvaheline ettevõte, mis rajab keskmiselt 500 km andmesidevõrke aastas Eestis, Soomes, Lätis ja Saksamaal. Corle ehitab nii fiiberoptilisi baasvõrke kui ka juurdepääsuvõrke telekomi ettevõtetele ning riigile ja omavalitsustele. Corle ehitatud andmesidevõrgud aitavad tuua kiire interneti ettevõtetele ja inimeste kodudesse.

Lisainfo:

Corle: Priit Uuemaa, tel: +372 5565 0605 e-mail: priit@corle.ee