CORLE OÜ UUS OMANIK ON PRIIT UUEMAA

Eelmise aasta lõpus omandas Priit Uuemaa 100-protsendilise osaluse elektri- ja sidevõrkude ehitusettevõttes Corle OÜ. Tehingut aitas rahastada BPM Mezzanine Fund SICAV-SIF, SCA (BPM), mis finantseerib ettevõtete omandamisi ja kasvuinvesteeringuid Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas.

„Corle on väga hea kvaliteedi ning mainega elektri- ja sidevõrkude rajamise ettevõte Eestis. Arvestades plahvatuslikku IT teenuste ja IoT lahenduste kasvu, näen suurt kasvupotentsiaali füüsilise infrastruktuuri välja ehitamisel,“ sõnas Priit Uuemaa.

„Oleme rahul, et meie loodud ettevõte on leidnud väärilise omaniku ning usume, et ettevõte teeb suure arenguhüppe ning muutub Eesti keskmise suurusega ettevõttest Põhjamaade tegijaks elektri- ja fiiberoptiliste välisvõrkude rajamisel ja hooldamisel,“ ütles Aleksander Leonov, üks Corle endistest omanikest. Ka teine asutaja Kaido Kornak leiab, et Corle tänane optimaalse suurusega efektiivselt toimiv spetsialistidest koosnev meeskond on väga hea platvorm ettevõtte kasvuks. Müüjate poolelt nõustas tehingut Porta Finance.

„Näeme andmesidevõrkude ehitamises turu mahu suurenemist ning oleme veendunud, et Priit Uuemaa juhtimisel jätkab Corle tänaste lepingute edukat täitmist ning kasvab suuremaks andmeside infrastruktuuri ehitusettevõtteks Baltikumis ja Skandinaavias,“ märkis Priit Veering, BPM Capital’i partner.

Priit Uuemaa juhtis varem Eesti tööstusenergeetika lipulaeva Graanul Invest’i energiatootmist ja arendusüksust vastutades muuhulgas ka side- ja elektripaigaldiste ehitamise eest. Priit Uuemaa’l on doktorikraad energeetikas Tallinna Tehnikaülikoolist ning ta on täiendanud ennast ärijuhtimises Stanfordi ülikoolis.

Lisainfo:
Corle: Priit Uuemaa, tel: +372 5565 0605 e-mail: priit@corle.ee
BPM: Priit Veering, tel: +372 605 0074 e-mail: priit.veering@bpmcapital.eu

Corle OÜ (www.corle.ee) on 2006. a Kaido Kornak’i ja Aleksander Leonov’i poolt asutatud ettevõte, mis rajab keskmiselt 500 km andmesidevõrke aastas. Tänaseks on Corlest saanud rahvusvaheline ettevõte, mis tegutseb Eestis ja Soomes. Corle on oluline partner nii riigile kui ka telekommunikatsiooniettevõtetele andmesidevõrkude väljaehitamisel. Corle’s töötab 32 inimest ning ettevõte käive on ca 6 miljont eurot aastas. Corle ehitatud andmesidevõrgud aitavad tuua kiire interneti inimeste kodudesse.

BPM Mezzanine Fund SICAV-SIF, SCA (BPM) on BPM Capital’i poolt juhitud investeerimisfond. BPM’i toetavad rahvusvahelised ja regionaalsed institutsionaalsed investorid. BPM on asutatud Balti Innovatsioonifondi (BIF) kaasabil koostöös Eesti, Läti, Leedu riigi ja Euroopa Investeerimisfondiga. BPM Capital (www.bpmcapital.eu) on investeerimisfonde haldav ettevõte kontoritega Tallinnas ja Varssavis. Ettevõtte asutajad on Kalmer Kikas, Martin Reinson, Paweł Zabrzycki ja Priit Veering. BPM investeerib hea kasvuväljavaatega ettevõtetesse Baltikumis ja Poolas.